Jaki rower elektryczny kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Jaki rower elektryczny kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Popularność rowerów ze wspomaganiem elektrycznym wciąż rośnie. Jeszcze nie tak dawno uważane za rozwiązanie dla osób starszych lub o słabej kondycji, obecnie wykorzystywane są jako wygodny  środek transportu do pracy lub w górach. Jaki rower elektryczny wybrać? Znajdź idealny model dla siebie w gąszczu rynkowych propozycji.

Jaki rower elektryczny wybrać?


Chcesz spędzać czas aktywnie, jednocześnie unikając intensywnego wysiłku i nadmiernego zmęczenia? Rower elektryczny z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Urządzenie zostało wyposażone w jednostkę napędową, wspomagającą pracę nóg. Dzięki niej jednoślad zamienia się w wygodny i bezpieczny środek transportu.

Jaki rower elektryczny wybrać dla siebie? Wszystko zależy od Twoich potrzeb, preferencji oraz stylu jazdy. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego modelu zastanów się, po jakiej nawierzchni będziesz jeździć najczęściej. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość użytkowania jednośladu oraz jego gabaryty. Upewnij się również, czy upatrzony rower posiada te elementy wyposażenia, na których Ci zależy.

Jak wybrać rower elektryczny do jazdy po mieście?

Jeśli szukasz idealnego jednośladu na utwardzone drogi i lubisz jeździć w wyprostowanej pozycji, miejski rower elektryczny to coś dla Ciebie. Urządzenie umożliwi Ci płynną i wygodną jazdę. Znakomicie sprawdzi się podczas dojazdów do pracy, zapewniając fantastyczną widoczność oraz bezpieczeństwo na ulicach. Wyposażony w silnik elektryczny rower miejski to propozycja dla tych, którzy wysoko cenią sobie komfort oraz łatwość obsługi. Jazda na nim nie wymaga sportowego stroju.

Doskonały przykład stanowi dostępny w naszej ofercie e-biker rower miejski Romet Gazela z zestawem Rapid 250/500 W. Urządzenie umożliwia osiągnięcie prędkości do 35 km/h, co czyni je znakomitą alternatywą dla samochodu czy też komunikacji miejskiej. Posiada zamontowany w przednim kole silnik, 21 biegów i wyróżniające się doskonałą przyczepnością opony.

Jaki rower elektryczny wybrać do jazdy terenowej?

Potrzebujesz roweru z napędem elektrycznym, który sprawdzi się na nieutwardzonych ścieżkach, podczas krótkich i długich przejażdżek po wyboistych drogach lub leśnych terenach? Postaw na model MTB, który posiada wysoką odporność na uszkodzenia. Jest wytrzymały i został wyposażony we wzmocnione obręcze, które nie zawiodą nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Całości dopełniają grube opony i niezawodna amortyzacja.

Jaki rower elektryczny wybrać do jazdy po górskich szlakach? Nasz typ to rower MTB Romet Rambler R6.4 z zestawem Rapid 2000 W, z napędem 3x8 i amortyzowanym widelcem SR Suntour XCT DS. W tym przypadku silnik został zamontowany w tylnym kole. Urządzenie zaskoczy Cię fantastyczną zwrotnością i doskonałym przyspieszeniem, które wynika z zastosowania jednostki napędowej o mocy 2000 W oraz zmniejszonej średnicy kół. Rower pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 55 km/h. Całości dopełnia lekka i wytrzymała rama, wykonana z aluminium.

Rower elektryczny - jaki wybrać na podróż?

Wybierasz się w daleką podróż i chcesz zabrać ze sobą rower? Idealnym wyborem dla Ciebie jest składany model z napędem elektrycznym. Nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie czy pociągu, a dodatkowo jest lekki i niezwykle poręczny. Gdy składany rower elektryczny nie jest używany, można go złożyć do rozmiarów niewielkiej walizki, co ułatwia jego transport. Warto jednak pamiętać, że tego typu modele zwykle mają najmniejszą baterię, a to przekłada się na zasięg. Bateria z reguły umieszczona jest w nich pod słupkiem siedzenia.

Jaki rower elektryczny sprawdzi się na wyjazdach, podczas wycieczek w łagodnym terenie? Trekkingowy, który łączy w sobie cechy modelu miejskiego oraz MTB. Zapewni Ci wygodę podczas rodzinnych przejażdżek i zwiedzania okolicy. Nawet jeśli masz nieco gorszą kondycję niż pozostali uczestnicy wycieczki, bez trudu dotrzymasz im tempa. To dobre rozwiązanie również dla tych, którzy chcą zgubić kilka dodatkowych kilogramów i odzyskać dobrą formę. Trekkingowy rower elektryczny umożliwi im bowiem dostosowanie poziomu mocy do optymalnego poziomu tętna.

Rower elektryczny - na co zwrócić uwagę?

Liczy się nie tylko typ roweru, ale też moc wyjściowa zastosowanej jednostki napędowej. To od niej zależy przyspieszenie jednośladu oraz prędkość w czasie jazdy. Dostępne w naszej ofercie modele pozwalają na ograniczenie mocy, by uczynić jazdę bezpieczniejszą i przedłużyć żywotność pojazdu. Moc można jednak w każdej chwili odblokować, zwiększając tym samym prędkość i przyspieszenie.

Wiele zależy także od baterii. Przed zakupem roweru sprawdź jej pojemność. Im będzie większa, tym możesz liczyć na lepszy zasięg elektrycznego jednośladu. Przykładowo, bateria o pojemności 15 Ah zapewnia zasięg  ok. 120 km, podczas gdy w przypadku akumulatora 9-10 Ah przejedziesz na jednym ładowaniu ok. 60-80 km.

Jaki rower elektryczny kupić? Zwróć uwagę również na:

  • wagę roweru
  • nośność
  • funkcjonalność
  • wyposażenie dodatkowe
  • rozmiar ramy
  • liczbę dostępnych programów jazdy
  • lokalizację i rodzaj silnika

Sprawdź inne nasze wpisy:
WIELKI TEST - CO LEPIEJ SPRAWDZA SIĘ W MIEJSKIEJ DŻUNGLI?

CZY KAŻDY ROWER MOŻNA PRZEROBIĆ NA E-BIKE’A?