Pierwsza seria wyścigów na rowerach elektrycznych

Pierwsza seria wyścigów na rowerach elektrycznych

To była tylko kwestia czasu, zanim ogłoszona zostanie pierwsza seria wyścigów na elektrycznych rowerach górskich. Właśnie niedawno świat obiegła wiadomość o zapoczątkowaniu serii World E-bike w Monaco z początkiem 2019 r., Inicjatywa ma na celu zmotywować najlepszych zawodników na świecie do rywalizacji zarówno w dyscyplinach enduro, jak i cross – country, z co najmniej czterema rundami wyścigowym.

Oprócz pierwszej rundy w Monako (13 oraz 14 kwietnia), kolejne rundy mają się odbyć w Locarno w Szwajcarii, na jeziorze Maggiore we Włoszech, a następnie w Barcelonie w Hiszpanii. Na razie nie jest jasne, jakie przepisy techniczne będą obowiązywać pod względem ograniczeń mocy silnika, pojemności baterii i maksymalnej prędkości oraz jak to wszystko będzie egzekwowane i czy wyścigi są usankcjonowane przez UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska)

Poza wyścigiem doświadczonych uczestników, będzie również otwarta seria World E-bike dla wszystkich amatorów, którzy mogą wybrać trzy różne trasy zaprojektowane przez profesjonalnych zawodników. Pozwoli to uczestnikom jeździć z zawodowcami na własnym elektrycznym rowerze lub na wypożyczonych e - rowerach.

Impreza jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wyścigów e-bike. Niedawno UCI ogłosiła, że będzie gospodarzem pierwszych Światowych Mistrzostw Świata e-MTB w sierpniu / wrześniu 2019 r., organizowanych równolegle z mistrzostwami świata konwencjonalnych rowerów górskich. Ponownie, nie wiadomo, jak będzie wyglądał dokładnie format wydarzenia.

Trasy pierwszych wyścigów elektrycznych rowerów w Monaco

Zielona trasa przebiega przez nieduże wzniesienia, a maksymalna różnica wysokości wynosi 522 m. Dystans nie powala, ponieważ wynosi raptem 17,58 km. Z całą pewnością poradzą sobie tutaj wszyscy amatorzy elektrycznych rowerów.

Przy trasie niebieskiej robi się już ciekawiej - elektryczne rowery będą musiały zmierzyć się z bardzo stromym podjazdem na początku wyścigu.

Trasa czarna dedykowana jest dla najlepszych zawodników. Ekstremalnie stromy podjazd na pewno sprawi kłopot nie jednemu uczestnikowi, nawet na e - bike'u

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora WES.

Sprawdź również:

ZESTAW ELEKTRYCZNY DO ROWERU - CO TO TAKIEGO?

ROWER ELEKTRYCZNY. PODSTAWY.